Kariyer yolculuğunda bizimle birlikte yürümek için ilk adımı atabilirsin.

Kariyer fırsatlarına göz at

Kadınlar Omuz Omuza Birinci Yilini Geride Bıraktı

Kadınların iş gücüne katılımını ve mesleki yaşamda tutundurulmasını sağlamak, toplumsal yapıyı ekonomik açıdan kalıcı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla Memorial Sağlık Grubu ve İyi Niyet Derneği iş birliği ile hayata geçirilen "Kadınlar Omuz Omuza" projesi birinci yılını geride bıraktı.

Kadınların iş gücüne katılımını ve mesleki yaşamda tutundurulmasını sağlamak, toplumsal yapıyı ekonomik açıdan kalıcı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla Memorial Sağlık Grubu ve İyi Niyet Derneği iş birliği ile hayata geçirilen “Kadınlar Omuz Omuza” projesi birinci yılını geride bıraktı. İş ve sanat dünyasından 30 ünlü ismin de destek verdiği ve bugüne kadar 50’den fazla kadının istihdam edildiği sosyal sorumluluk projesi, 7 Mart’ta 1’inci yılını tamamladı.

Memorial Sağlık Grubu ve İyi Niyet Derneği, bugüne kadar 100’den fazla kadının yaşamına dokunulan ve 50’den fazla kadına istihdam sağlanan proje kapsamında; Türkiye’yi yasa boğan afetten etkilenen depremzede kadınlara da istihdam yaratmaya başladı. Deprem sonrası 3 haftada 17 depremzede kadının Türkiye’deki hastane şubelerinde istihdam edildiği proje ile sürdürülebilir gelecek için kadının toplumdaki etkinliğini artırmak hedefleniyor.

 

1 yıl önce yapılan proje lansmanında; sinema, televizyon, müzik ve moda dünyasından birçok ünlü ismin kadına destek mesajlarının yer aldığı fotoğrafları ile hayat mücadelesi içindeyken yolları Memorial ile kesişen ardından yeni bir yaşama başlayan kadınların fotoğraflarından oluşan sergi yer almıştı. Fotoğraflarda sanatçılar, beyazlara bürünerek saflığı ve yeni bir başlangıcı simgelemişti. 1’inci yılın dolmasıyla Memorial Bahçelievler Hastanesi Konferans Salonunda toplanan istihdam edilmiş kadınlar, ‘Kadınlar Omuz Omuza Proje Hikâyeleri’nde buluştu. Afetten etkilenen ve proje kapsamında istihdam edilen depremzede kadınların da katılımı ile gerçekleştirilen söyleşide, kadın gücünün önündeki engellerin nasıl kaldırıldığı konuşuldu. “17 depremzedeye istihdam yaratıldı”

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, “Bugün Kadınlar Omuz Omuza projemizin birinci yılını kutluyoruz. Toplumda yerini edinememiş, eğitimi sınırlı, zor durumda olan kadınlarımızı alıp onları eğitip sağlık sektöründe bizle beraber çalışmaları için eğittik. Altı ay boyunca yanlarına eşleştirerek bir badi verdik ve onların bu sisteme adapte olmaları kolaylaştırmaya çalıştık. Şu an 50’den fazla kadınımıza iş imkânı verdik. Onlarla bir yıldır çalışıyoruz. Ünlülerle gerçekleştirdiğimiz sergiyle de Türkiye’nin dört bir yanına ulaştık. 17 depremzede kadınımızı da istihdam ettik.