Kariyer yolculuğunda bizimle birlikte yürümek için ilk adımı atabilirsin.

Kariyer fırsatlarına göz at

“Kadınlar Omuz Omuza” Sosyal Sorumluluk Projesi

Memorial Sağlık Grubu, hayatı tek başına omuzlayan kadınları istihdam ederek, mesleki eğitimlerle destekleyerek ve iş hayatını kolaylaştıracak mentörler atayarak kadınları, meslek yaşamına kazandırmayı amaç edinmiştir. Kadınların gelecek kurmalarına yardımcı olmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına “KADINLAR OMUZ OMUZA” sosyal sorumluluk projesi hayata geçirilmiştir.

“KADINLAR OMUZ OMUZA” sosyal sorumluluk projesiyle; herhangi bir nedenle toplumdan uzaklaşmış, mesleği olmayan, yaşamını tek başına sürdürmeye çalışan ve buna ihtiyaç duyan, eğitim hakkından mahrum kalmış kadınlar, 6 ay sürede mentörlük programıyla eğitim görecek, kendi mesleklerini yapabilecek duruma gelecek ve topluma kazandırılacak.


Ünlü isimlerden büyük destek

Sinema, televizyon, müzik ve moda dünyasından pek çok ünlü ismin kadına destek mesajlarının yer aldığı fotoğraflarla, zorlu bir hayat mücadelesi içindeyken yolları Memorial ile kesiştikten sonra yeni bir yaşama kavuşan kadınlarımızın fotoğraflarından oluşan sergi umudun her koşulda daima var olması gerektiğinin açık bir göstergesi niteliği taşıyor. 04 Mart Cuma günü Zorlu Perfomans Sanatları Merkezi’nde lansmanı gerçekleştirilen “KADINLAR OMUZ OMUZA” projesine destek veren ismler ise şöyle: Açelya Akkoyun, Ahu Sungur, Aslı Tandoğan, Atiye, Aydilge, Belçim Bilgin, Bennu Yıldırımlar, Berfu Yenenler, Buse Sinem İren, Cansu Kurtçu, Deniz Türkali, Dicle Doğan, Fatma Karanfil, Fatma Turgut, Gonca Vuslateri, Göksel, Günseli Kato, Hale Soygazi, Hande Subaşı, İpek Bilgin, Özge Borak, Öznur Serçeler, Pınar Altuğ Atacan, Rozet Hubeş, Selda Alkor, Suzan Kardeş, Suzan Şen, Sümeyye Aydoğan, Tanju Babacan, Zara, Zeynep Beşerler. İyi Niyet Derneği ve Memorial işbirliği ile gerçekleşen, yapımcılığını Zuhal Ceran’ın gerçekleştirdiği “KADINLAR OMUZ OMUZA” projesinin çekimlerini fotoğraf sanatçısı Cengiz Dikbaş, moda tasarımcılığını ise Tanju Babacan yaptı.


about-image

“Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, “KADINLAR OMUZ OMUZA” projesinden yola çıkarak, kurumun kadın istihdamına yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Kadınlar Omuz Omuza projemiz ile önemli bir kadın istihdamı hareketi başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Memorial kadın dostu şirketler arasında yıllardır öncü konumda olan bir kurum ve yıllardır kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bir grubuz. Grubumuzdaki 7.500 çalışanımızın yaklaşık 5.000’i kadınlar oluşturuyor. Tüm yöneticilerimiz arasında kadınların şef ve şef üstü pozisyondaki oranı %61, müdür ve üstü düzeyde kadın yöneticimizin oranı da %44. İşe alımlarda kadınların yetkinliklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak alımlar yapıyor; annelik, eş olma gibi durumları inceleyerek kreş imkanı, annelik izinlerini uzatabilme olanakları sunuyoruz. Farklı şehirlerden gelip İstanbul’da çalışmak zorunda kalan kadın çalışanlarımıza lojman imkanı sağlıyoruz.

Türkiye’de kadınların desteğe ihtiyacı var. Toplumda kadın için birçok proje yapılıyor ancak biz daha da farklısını yapmak istedik. Toplumdan soyutlanmış, mesleği olmayan, zor durumda kalan kadınlarımızı bulduk ve onlara iş hayatına kazandırmak için harekete geçtik. Kadınlarımızı, mentörlerimizle işe hazırlayıp, istihdam etmeye başladık. Son bir ayda 14 kişiyi işe aldık ve bunu sürdürülebilir kılacağız. Kadınlarımız bilmedikleri her şeyi mentörlere sorup öğrenebiliyor ve bu da onların kendi mesleklerini daha kısa sürede yapabilir hale gelmelerini sağlıyor. Her zaman kadın dostu bir kurum olan Memorial, şimdi de hayatın tüm zorlukları ile mücadele eden kadınlarımıza meslek edindirerek, onların mentörlerle işe tutunmalarını sağlayıp, yanlarında olacak.